Speciální nástavce vysavače na psí srst – ETA 0966 Derm-Asist

tibetský teriér - Tibetan Terrier 4 - photo by sue_r_b, www.sxc.huMnozí z nás trpí různými alergiemi, mezi které patří i alergie na psí srst a nečistoty v ní. Naši chlupatí miláčci bohužel ztrácí srst a to i ti o kterých chovatelé říkají, že nelínají. Všichni psi se srstí línají, jen někteří více a jiní méně. Alergiků na celém světě každoročně přibývá, proto bychom se měli snažit co nejvíce zmírnit příznaky alergií. Dokonce i naši psí kamarádi již dnes trpí různými alergiemi, které komplikují spokojený život nám i našim čtyřnohým přátelům. Na procházkách se jim do srsti zachytí spousta nečistot a mikroorganismy, které běžným psím kartáčem nevyčistíme tak jak bychom si přáli. A nikomu jistě není příjemné, když se nám na oděv lepí zvířecí srst a my si oblečení musíme poměrně složitě čistit kartáčkem. Má pro nás známá česká firma ETA účinné řešení?

Na konci roku 2005 představila firma ETA nový nástavec ETA 0966 Derm-Asist pro psy a jiné chlupaté potvůrky :-).  Tímto speciálním nástavcem se zvířeti přímo ze srsti vysávají odumřelé chlupy, paraziti, nečistoty i mikrooraganismy. Pomáhá zkvalitnit život nejen našim zvířecím miláčkům, ale i lidem, trpícím různými alergiemi.

Balení nástavců ETA 0966 Derm-Asist obsahuje:Roblox Robux Hack 2017

 • tři speciální nástavce: hrubý kovový hřeben, jemný kovový hřeben a jemný žíňový kartáček
 • hlavní speciální výklopný žíňový kartáč
 • zbavuje zvířata odumřelé srsti, nečistot a škodlivin
 • hlavici pro uchycení kartáčů a hřebenů
 • redukce pro různé velikosti trubek  vysavače lépe popsat
 • český návod

ETA 0966 Derm-Asist
ETA 0966 Derm-Asist je sada speciálních kartáčů na ošetření srsti a kůže zvířecích miláčků. Díky účinné filtraci se nedostanou do ovzduší ani nejmenší částečky zvířecí srsti a kůže.

 • má antialergický účinek
 • stimuluje zvířecí pokožku ke správné funkci
 • testován na veterinární klinice
 • možno použít na všechny vysavače značky ETA

Jak se po čtyřech letech tato novinka ujala mezi milovníky chlupatých miláčků?
Protože jsem na webu nenašla žádnou odezvu na tento výrobek, oslovili jsme přímo firmu ETA a ta nám jedno balení těchto nástavců zaslala. V malé krabičce byla hlavice pro uchycení nástavců, jeden velký obdelníkový žíňový nástavec, dva tenké hřebenové nástavce, jeden tenký žíňový nástavec a redukce pro různě široké trubice vysavačů. Papírová krabička je pevná, takže v ní lze nástavce pohodlně uchovávat.

RECENZE nástavců ETA 0966 Derm-Asist:

Vybalení z krabičky nebylo nic složitého :-), materiál použitý na nástavce působí pevně, takže to vypadá, že se při častém a správném používání neopotřebuje moc rychle.
Sestavení jednotlivých dílů je jednoduché. Do základní hlavice se z boční strany nasune vyměnitelný hřeben, přes něj můžeme nasadit štětinový obdelník. Výměnné hřebeny zvolíme podle požadované úpravy srsti psa.

jednořadý kovový hřeben:

 • pro hrubé rozčesání delší srsti
 • pudl, jorkšírský teriér, afghánský chrt, border kolie, foxteriér a jiná středně dlouhosrstá nebo dlouhosrstá plemena

třířadový kovový hřeben:

 • pro jemnější rozčesávání delší srsti
 • pudl, jorkšírský teriér, afghánský chrt, border kolie a jiná středně dlouhosrstá nebo dlouhosrstá plemena

štětinový kartáček:

 • na krátkou přiléhající srst
 • pinč, dobrman, jack russel teriér, bostonský teriér a jiná hladkosrstá plemena
 • u dlouhosrstých plemen lze použít na vystříhaná místa srsti

obdelníkový výklopný štětinový kartáč:

 • samostatně na kratší srst
 • společně se štětinovým kartáčkem pro pojmutí větší plochy srsti psa
 • pinč, dobrman, jack russel teriér, bostonský teriér a jiná hladkosrstá plemena

Použití nástavců ETA 0966 Derm-Asist:

1. krok

Sestavíme si hřeben a položíme na rozčesávací podložku, kde psa běžně upravujeme. Nachystáme si pamlsky a psa postavíme na podložku. Nechme mu dost času aby si nový předmět pořádně očichal a seznámil se s ním. Máme li pocit že pes se s kartáčem již dost seznámil, začneme s pročesáváním. Dbáme na to aby to bylo pro psa příjemné, netaháme jej za srst a psa odměňujeme připravenými pamlsky.
Po pár minutách psa z podložky sundáme a dnešní úpravu srsti ukončíme. Stejně postupujeme několik dní až jsme si zcela jisti, že si pes na nový kartáč zvykl.

2.krok

Náš pes si na kartáč již zvykl a nedělá mu žádné problémy takováto úprava srsti. Na vysavač nasadíme hlavici, POZOR vysavač nezapínáme. A srst dále vyčesáváme tak, jak jsme doposud byli zvyklí. Psa stále odměňujeme a chválíme – nepřeháníme to ale, psovi přece nehrozí žádné nebezpečí a proto se nemá čeho bát.  Stejně postupujeme několik dní až jsme si zcela jisti, že si pes na takovouto úpravu zvykl.

3. krok

Dalším krokem je spuštění vysavače. Opět si připravíme podložku, vysavač, nástavce a nejlákavější pamlsky. Psa postavíme na podložku a zapneme vysavač. Necháme hlavici s kartáčem ležet na stole a psa se snažíme rozptýlit nějakým jednoduchým povelem a odměníme pamlskem. Musíme být trpěliví. Necháme vysavač chvíli běžet, pak psa uklidíme a odměníme jej hrou nebo pamlskem. Stejně opět postupujeme několik dní až jsme si zcela jisti, že si pes na zapnutý vysavač zvykl.

4. krok

Nastává náš den D. Připravíme si opět vše co potřebujeme k úpravě. Postavíme psa na podložku, a pomalu provedeme všechny předchozí kroky. Vysávání srsti provádíme jemně, při zapnutém nejmenším výkonu sání vysavače a zpočátku raději po kratší dobu, abychom psa příliš nevylekali a nepokazili si naši předcházející práci.

Nesnažíme se postup urychlovat, museli bychom se s výukou vrátit o krok zpět!

RADY k nástavcům ETA 0966 Derm-Asist:

 • Pokud váš pes není zvyklý na vysavač, nebo na něj reaguje stresem, musíte začít s návykem nejprve na samotný nezapnutý vysavač ležící na podlaze v pokoji a až pak pro použití s nástavci na srst. Je to zdlouhavější, ale velmi důležité pro dobrou spolupráci psa.
 • Je-li váš pes hodně zacuchaný je dobré použít raději běžný rozčesávací kartáč nebo hřeben.
 • Nepoužívat na mokrou srst.
 • Vysávání srsti je vhodné při běžném ušpinění a pravidelné péči o ni.
 • Je vhodné mít jeden vysavač na domácí úklid a druhý na vysávání psí srsti a nečistot z ní.
 • Pokud nemůžeme mít dva vysavače, vždy měníme alespoň filtry a sáčky ve vysavači.
 • Je vhodnější spíše pro malá a střední plemena.

Na závěr:

Vysavač ETA 0966 Derm-Asist je zajímavý pomocník, ale je trochu nepraktické po každé procházce vytahovat vysavač jen proto, abychom psa důkladně vyčesali.  V případě alergiků jsou nástavce ETA 0966 Derm-Asist rozhodně velmi dobrou pomůckou v boji proti alergiím.

V internetových obchodech ETA 0966 Derm-Asist nabízí spousta firem za přijatelné ceny, od 421 až po 499 Kč včetně DPH.

Jste-li vlastníky tohoto zařízení, napište nám o svých zkušenostech a jeho praktickém využití do komentářů pod článkem.

AKPC_IDS += „254,“;

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..