TV Nova – Polepšovna mazlíčků – 7. díl – Akim


visualcage.ru

brazilská fila - zdroj - wikimedia.orgMladý pár si pořídil štěně brazilské fily. Předtím se dlouho marně pokoušeli o miminko, tak si řekli, že štěňátko jim ho nahradí. A tak se k němu i chovali. Lehá v jejich posteli a je to velký mazel. Mezitím majitelka otěhotněla a nyní je v sedmém měsíci těhotenství. Akim má již dva roky a je téměř nezvladatelný. Pro lepší ovladatelnost si pořídili na psa ostnatý obojek, ale výsledek se nedostavil. Majitelé proto přišli za doktorkou Žertovou, aby jim pomohla zvládnout psovu agresivitu k ostatním psům a to i k fenám a štěňatům. Dle slov majitelů napadá pes i lidi – z důvodu jejich ochrany.

Doktorka Žertová mladé páníčky vyzpovídala u sebe v ordinaci:

Dále paní doktorka majitele Akima seznámila se základními povahovými rysy brazilské fily: teritoriální chování, silně zakořeněná ochrana majetku i lidí, sebevědomý pracovní pes. Ke své rodině je brazilské fila oddaná, miluje děti, vyhledává páníčkovu společnost, avšak k cizím lidem je odměřená. Rozhodně není vhodná pro začátečníky!

Ukázka chování psa na oplocené zahradě.

brazilská fila - zdroj - wikimedia.orgUkázka chování psa na volném prostranství, uvázaného na vodítku.

Shrnutí paní doktorky:

Rady paní doktorky:

Tento díl kupodivu neskončil ani náznakem začínající přeměny neposlušného až nebezpečného psa v dobře vycvičeného ochránce rodiny, ale jen paradoxní odměnou sponzora pořadu (tříměsíční krmná dávka pro psa) pro nezodpovědné majitele brazilské fily.

Byl nám však nabídnut stručný příspěvek, jak se daří již polepšenému teriérovi z předešlých dílů, třeba se tedy režisér pořadu v budoucnu vrátí i k Akimovi a výsledkům jeho převýchovy.


V minulém dílu TV Nova – Polepšovna mazlíčků – 6. díl – Pinky (10. 10. 2009) se mi zdálo, že to s odborností paní doktorky na problematické chování psů přeci jen nebude tak zlé. Ale dnešní výkon mne opět vrátil zpět na zem. Rady paní doktorky byly sice dobré co se týče lepšího provádění povelů, ale agresivitu psa téměř neřešila. Její neustálý úsměv na rtech nesignalizuje pro majitele nic v tom smyslu, že mají nějaký problém. Paní doktorka se usmívá, tak to asi nebude s jejich psem tak zlé, řeknou si. I samotní majitelé se vesele baví nad historkami, jak pes vláčel možná již těhotnou paničku sedící na zadku téměř přes celé sídliště. Snad každý soudný divák však asi přemýšlel nad tím, co by se stalo kdyby takto nezvladatelný pes napadl jiného psa, či dokonce člověka!

4 komentáře u „TV Nova – Polepšovna mazlíčků – 7. díl – Akim“

 1. Plánovitě jsem se na tento pořad nedívala, neboť jsem si dopředu myslela, že to k ničemu nebude. Bohužel jsem viděla konec posledního 13. tého dílu o jezevčíkovi a jeho blond paničce a byla jsem zvědavá, co tak strašného 9ti měsíční puberťák vyvádí, že ho musí dát po měsíci převýchovy pryč. Tak jsem si ten díl pustila na internetu a ještě dva další, protože jsem nevěřila vlastním očím. Paní doktorka je jistě fundovaná diagnostička, ovšem to další je děs. Jestli se někdo bude snažit podle těchto návodů převychovat svého psa, může se dožít zajímavých konců

 2. Po několika dílech polepšovny mazlíčků jsem se pořadu začala záměrně vyhýbat.Paní doktorka budí dojem spíše veterinářky,něž že by rozuměla chování pejsků.Tragicky si plete agresivitu se strachem,štěněčí rozjívenost s nezvladatelnostía výcvik(který by měl být vždy motivační)s deptáním a skoro až šikanou pejska,její rady a názory jsou příšerné(v jednom z dílů prohlásila že pusinkovat psa je ponižující pro páníčka) a jestli ne ona tak alespoň někdo jiný kdo za pořad zodpovídá by se měl zamyslet nad tím,že je spousta lidí,kteří se tou a onou „radou“i začnou řídit a potom už nebude jen nespokojený páníček že jeho pes neumí přivolání,které ho nikdo před tím ani pořádně neučil,ale bude tam i zdeptaný vyděšený zmatený a nervózní pejsek..

 3. Jééééžiš marjá ! No tak každopádně si páníčci měli nejdříve zjistit jaké plemeno si pořizují! A paní doktorko, toto je problémové chování fily?Od kdy?Je to jen o tom že má oba páníčky jaksi v místech kterými vylučuje.Zřejmě si majitelé nezjistili nic o tomto plemeni, ani jeho geneticky vrozeným dispozicím tj. ostrost vůči cizím lidem ,hlídaní majetku a své smečky! Fila nepatří lidem kteří nemají na jejich výchovu, sama filu mám, vím o čem píšu ale aby mne neposlechla či nešla odvolat? Neexistuje! Nic méně nedivím se jak dopadl, spinkání v postýlce s páníčky, zaplácnutí díry po dítěti…rozmazlování každým coulem, všeho moc škodí a v tomto případě platí dvojnásob! Jsou jiné praktiky jak dát najevo lásku svému psovi!Psa bych jim okamžitě vzala, dobře vám tak že vás vláčí po zemi a musíte ho uvazovat kolem sloupu(čemuž se srdečně směji) jen toto zvíře jste si vychovali(tedy spíš nezvládli) tak si neste následky, ale proboha jen at to neodnese někdo kdo za nic nemůže ale jen vy sami, PS: jezevčík pro vás, byl tisickrát lepší volba, ten ostatním lidem či psům rozhodně nenapáchá tolik škody jako fila(síla stisku větší než tolik opěvovaný pitbul) prostě jim ho sebrat a umístit k lidem kteří vědí jak se k file chovat. Pán by si měl zvyšovat sebevědomí asi jiným způsobem protože vedle tohoto nezvladatelného psa vypadá spíš jako blbec.

  1. Dobrý den,
   ne že bych chtěl majitele nezvládající své psy bránit, ale řekněme si upřímně, že jezevčík prostě ROZHODNĚ NENÍ pro mladé lidi “sexy“ rasa.

   Na to, abych chodil po ulici s bílým pudlem výstavního střihu, musím mít fakt velké sebevědomí :-), a znám i několik žen, které o pudlovi mluví ve smyslu “vždyť to ani není pes“ …

   Něco někomu odebírat násilím (aniž by porušil zákon) ponechme komunistům, a zkusme raději diskutovat konstruktivně o tom, jak dostat k mladým lidem pro ně atraktivního psa (ano, kterým se na ulici budou moci pochlubit), a kterého současně budou moci zvládnout (když ještě často nezvládají ani sami sebe :-().

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..