Cestování se psem – auto

pes řidičem - BOXER AT THE WHEEL - photo by on PAPARABBIT, www.sxc.huDěti pojedeme na výlet!!! Hurá, hurá, kříčí děti a začnou běhat z pokoje do pokoje a nosit vše co budou na výletě potřebovat. I váš pes radostně poskakuje až ke stropu, jako by tomu všemu rozuměl. Dohlíží na veškerou činnost spojenou s přípravami. Maminka nachystá výborné svačiny, nějaké dobroty na zub a lahodné nápoje. Nezapomene ani na psího pasažéra, do dózy nasype trochu granulí i pamlsků a do láhve napustí čerstvou vodu. Tatínek jde do garáže připravit auto. Dětem zkontroluje autosedačky zda jsou pořádně připevněné, do kufru auta naloží deku i piknikový koš a můžeme vyrazit. Ale co uděláme pro pohodlí a bezpečnost našeho psa?

Je hodně možností, jak psům zajistit bezpečné, ale současně i pohodlné cestování autem. autopás pro psa - zdroj: www.greendog.cz

Pokud váš pes jede na zadním sedadle vozu, pak je pro něj nejlepší cestovní přepravka. Pes se v ní cítí bezpečně a také pro průběh jízdy a klid řidiče je to nejlepší řešení. Přepravku řádně zabezpečte proti pohybu. Jestliže máte velkého psa, není špatné mít připravený přehoz na sedadlo z materiálu který se dobře čistí a také bezpečnostní psí pás. Psa připoutejte stejně jako děti a budete vědět, že je v bezpečí a že jej máte pod kontrolou. Jedním z výrobců těchto bezpečnostních pásů je GreenDog.

Jestliže můžete psovi nabídnout oddělený prostor v zadní části vozidla – kufru, pes to jistě rád přivítá. Je ale vhodné aby na vás viděl a současně mohl sledovat i dění kolem sebe. I v zadní části auta musí být pes zabezpečen tak, aby se při každé zatáčce nekutálel ze strany na stranu.

Při přepravě psa na přední sedaččce dodržujte stejná pravidla. Pes by měl být v autě vždy připoután, nebo by měl být v cestovní přepravce. Nejen že nám to přikazuje zákon, ale určitě nás k tomu vede i láska k našemu psímu kamarádovi.

bígl v autě - nobody loves me - photo by on iammi-z, www.sxc.huVelmi nebezpečné je nechat psa volně se pohybovat za jízdy v autě, nikdy také nenecháme psa vyhlížet za jízdy z otevřeného okna. Nespoléhejte na to, že psa udržíte na klíně kdyby došlo k nehodě. V takovém případě budete mít co dělat sami se sebou, jak již reálně prokázalo mnoho crash-testů.  Pokud váš pes nesnáší jízdu autem moc dobře, je dobré jej před jízdou nejméně dvě hodiny nekrmit a dělat časté zastávky. Přeji vám šťastou cestu a mnoho legrace na společných výletech.

Jak řešíte vy pohodlí a bezpečnost vás a vašeho psa během jízdy autem? Napište nám o tom do komentářů pod článkem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..