Klacík jako hračka pro psa?

bulmastif a klacek - Good boy - photo by Aksuli, www.sxc.huNa každé procházce potkávám páníčky se svými psy. Někteří psi jdou spořádaně vedle svého páníčka, jiní očichávají nové zprávy od svých kamarádů a někteří běhají jen tak navolno a hrají si kdo nejrychleji dohoní holuba či veverku. Ale najdou se i tací, kteří si v tlamě nesou klacík – psy to náramně baví. Vesele u toho štěkají, za zvednutým klackem vysoko vyskakují. Kolemjdoucí se usmívají jaký je to pěkný pohled na šťastného psa, jak tak malinký pejsek unese tak obrovskou větev a jak se vznešený dobrman po aportu klacíku vzorně posadí před svého pána. Vše by bylo v pořádku, kdyby….

Ale ouvej, večer po příchodu domů pes najednou nemá chuť k jídlu. Přičteme to jeho řádění venku a únavě z dlouhé procházky nebo z teplého počasí. Ale pejsek nežere ani ráno, nebo jen malé množství. A je vidět, že má s pojídáním své obvyklé potravy potíže, problém je tedy na světě.

Váš psí miláček si totiž poranil dáseň o klacek, který byl včera tak báječnou hračkou. V lepším případě si „jen“ pořezal dáseň a bude stačit desinfekce plus na určitou dobu zvolit měkčí stravu. V horším případě má pes zabodnutou třísku hluboko v dásni, takže bude potřeba navštívit veterináře. Podobné ošetření není pro psa nikdy moc příjemné a často je nutné použít i narkózu, což zatěžuje organismus.

Dalším rizikem při divoké hře psa s klacíkem je to, že si o něj pes může poranit oko, píchnout se do krku, nebo si způsobit další závažná poranění.

černý labrador a klacek - Labrador - photo by antixstar, www.sxc.hu

Také váš pes nadšeně aportuje klacíky? Napište nám do komentáře pod článkem jaké máte zkušenosti vy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..