Klacík jako hračka pro psa?

bulmastif a klacek - Good boy - photo by Aksuli, www.sxc.huNa každé procházce potkávám páníčky se svými psy. Někteří psi jdou spořádaně vedle svého páníčka, jiní očichávají nové zprávy od svých kamarádů a někteří běhají jen tak navolno a hrají si kdo nejrychleji dohoní holuba či veverku. Ale najdou se i tací, kteří si v tlamě nesou klacík – psy to náramně baví. Vesele u toho štěkají, za zvednutým klackem vysoko vyskakují. Kolemjdoucí se usmívají jaký je to pěkný pohled na šťastného psa, jak tak malinký pejsek unese tak obrovskou větev a jak se vznešený dobrman po aportu klacíku vzorně posadí před svého pána. Vše by bylo v pořádku, kdyby….

Ale ouvej, večer po příchodu domů pes najednou nemá chuť k jídlu. Přičteme to jeho řádění venku a únavě z dlouhé procházky nebo z teplého počasí. Ale pejsek nežere ani ráno, nebo jen malé množství. A je vidět, že má s pojídáním své obvyklé potravy potíže, problém je tedy na světě.

Váš psí miláček si totiž poranil dáseň o klacek, který byl včera tak báječnou hračkou. V lepším případě si „jen“ pořezal dáseň a bude stačit desinfekce plus na určitou dobu zvolit měkčí stravu. V horším případě má pes zabodnutou třísku hluboko v dásni, takže bude potřeba navštívit veterináře. Podobné ošetření není pro psa nikdy moc příjemné a často je nutné použít i narkózu, což zatěžuje organismus.

Dalším rizikem při divoké hře psa s klacíkem je to, že si o něj pes může poranit oko, píchnout se do krku, nebo si způsobit další závažná poranění.

černý labrador a klacek - Labrador - photo by antixstar, www.sxc.hu

Také váš pes nadšeně aportuje klacíky? Napište nám do komentáře pod článkem jaké máte zkušenosti vy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..