Televizní pořad National Geographic – Znalec psí duše Cesar Millan

Cesar Millan - Dog Whisperer - National Geographic Channel - ikonka
V roce 2004 začal televizní kanál National Geographic vysílat novou televizní show Dog Whisperer, kde je hlavní postavou Cesar Millan, uznávaný, ale pro někoho i kontroverzní expert na psí chování. Nyní tento pořad běží i v češtině pod názvem „Znalec psí duše“ a se vzrůstajícím úspěchem pořadu Dog Whisperer se mnoho diváků začalo ptát, jak se tento donedávna neznámý mexický přistěhovalec naučil být takovým znalcem psů?

Cesar Millan k tomu říká, že se vše co ví o psech naučil na farmě svého dědečka na venkově Mexiku, kde vyrůstal. Tam denně viděl, jak psi pomáhající lidem při jejich práci dělali vše co se od nich očekávalo, aniž by k tomu byly potřeba nějaké zvláštní příkazy nebo odměny. Cesar uvedl, že výchova psů na sousední farmě vždy vypadala tak, že je to zejména boj a vzájemné testování dominance, které mají ustanovit vůdce smečky. Na farmě jeho dědečka však nikdy nešlo o souboj mezi psy, Cesarův dědeček byl vůdcem smečky jen tím, že byl klidný a sebevědomý. To se stalo základem Cesarovy filozofie výcviku psů.

Cesar Millan z pořadu Dog Whisperer na bruslích LandRollers

36 komentářů u „Televizní pořad National Geographic – Znalec psí duše Cesar Millan“

 1. Zdravím, obdivuji Cesara, jakým úžasným způsobem bez násilí a stresu dokáže vychovávat psy. Podle jeho rad uzpůsobuji chování svého 14ti letého jezevčíka a ono to bezvadně funguje. A nejen na něho. Chtěla bych se proto pokusit spolupracovat s takovým znalcem tady v České republice. Poraďte kde bych mohla najít pokyny a rady jak dosáhnout i případné kvalifikace.Děkuji Eva Hypšová

  1. Ahoj Evo,
   v Česku zatím podobně úspěšného psího znalce bohužel neznáme 🙁 Aź jej (či ji) budeme znát, rádi mu (či jí) dáme na našich stránkách prostor ;-)).

   1. No tak já to zkusím. Mohu popisovat, jak podle metody Cesara Millana převychovávám své psy a hlavně sebe. Protože to je hlavně o člověku a jeho postoji k životu. A tím i k všemu živému. I mé kočky společně žijí se psy a chovají se přátelsky. Mohu předat své zkušenosti dál a poučit, jak na to. Věřím, že se mi to povede. Co vy na to? Dáte mi prostor? César říká, že se člověk nemá bát a cítit se sebevědomě. Eva 🙂

    1. To vás nemusí překvapovat, protože pan Desenský je úplně někde jinde a má naprosto odlišné výchovné metody než pan Cesar. Je dobré si tyto dva znalce postavit vedle sebe a uvidíte vyrovnanost a inteligenci pana Cesara narozdíl od směru výchovy pana Desenského.Tím vůbec nechci snižovat znalosti Desenského, ale opravdu je to o něčem jiném. Eva 🙂

     1. Ano, je skutečně zajímavé, jak odlišně mohou k výchově psů přistupovat např. naše nejoblíbenější (díky výhradně pozitivní motivaci) Victoria Stilwell, nebo autoritativní, a občas bohužel až do kouta zatlačující Cesar Millan, případně naprosto živočišně působící Rudolf Desenský.

      Všechny způsoby zdá se na psy fungují, ale ne každý chovatel se se všemi třemi způsoby výchovy psů dokáže ztotožnit.

     2. U pana Desenského jsme s naším psem byli, pro mě otřesný zážitek. Jeho stránky se mi zdály ještě v pohodě, ale z osobního setkání jsem byla hrozně rozčarovaná. Říká si psí psycholog, ale ve skutečně všechny jeho rady byly vedeny stylem: seru na psa, já jsem pán, já jsem bos, zasranej pes mě nemusí zajímat, co mi je do toho, že se chce vychcat, já chci aby šel u nohy a hotovo, nepůjde, tak s ním vodítkem škubnu tak, až udělá kotrmelec on si to příště rozmyslí blbeček, ještě se mu vysměju do chsichtu. Omlouvám se za ten slovník, jen cituji. Myslím že tento přístup se s Victorií nebo Cesarem skutečně absolutně nedá srovnávat, chápu že páníček musí být autorita, ale abych musela psovi při jakémkoli prohřešku málem urvat hlavu, tak to je na mě trochu moc. Navíc při příchodu k panu Desenskému, jsem zrovna neměla pocit, že jeho smečka poslouchá, skákali tam po nás naprosto bezhlavě, docela jsem se bála, je fakt že on se to ani nesnažil řešit, prostě jsem přišla na jeho území, tak co se o mě bude starat ….

     3. Dokud jsme se ženou znali jen hodnou Victorii (která aby působila na diváky alespoň trochu akčně, musí mít dlouhý černý kožený kabát ;-)), viděli jsme prostor pro výchovu “zvlčilých“ psů i za pomocí drsných metod pana Desenského – vzhledem, bydlením i chováním vůdce vlčí smečky ;-).

      Nyní, když každý pátek sledujeme metody Cesara a hlavně jeho výsledky (za 30 sekund “vyléčeno“ několikaleté nevhodné chování psa), tak si říkáme, že žádná drsnost či dokonce násilí vůbec nejsou potřeba.

      Otázkou pro nás zatím zůstává, zda jsou Cesarovy metody přenosné na jiné cvičitele psů, kterým chybí nejen Cesarova praxe, ale i charisma (či “pozitivní energie “ chcete-li ;-)).

     4. Dobrý den všem, náhodně jsem shlédla jeden díl znalce a musím říct, že mě zaujal, potřebuji nějakým nenásilným způsobem umravnit na procházkách svého psa, který má o 15 kilo víc než já a nemá rád malé pejsky 🙂 proto mě zarazilo, že spousta zahraničních odborníků a veterinářů označují jeho výchovu za týrání. Zajímal by mě tedy názor na jeho metody od vás, kteří mají nějaké ty zkušeností z výchovou.

     5. Jako praktik, který s problémovými psy pracuje, mohu říct, že Cesarovi metody jsou velmi humální a pro psa zcela přirozené. Cesar pracuje s psychikou psa a navozuje stav podobný chování smečky, což je pro psa nejpřirozenější, Rozhodně mohu z praxe říct, že psi tento postoj chápou rychle a nevytváří se u nich žádné negativní nebo strachové vazby. S pozdravem Forejtová

     6. Naprosto souhlasím… Cesar Millan je opravdu svetova spicka ve znalostech psiho chovani, a nechybi mu ani fantazie pri lecbe agresivnich nebo bojacnych psu. thumbs up!

   2. Dobrá den
    Já takovou znalkyni znám, je to má spolužačka. Hodně se o tuto metodu nápravy psů zajímá a je velkou obdivovatelkou Cesara Millana. Napravila už některé psy a velmi mi pomohla s mou velmi dominantní fenkou.

 2. Ano, je to velmi zajímavé. Myslím, že každý chovatel si vezme co je mu nejbližší, ať je to Victoria nebo Cesar a nebo Desenský. Mám pár dnů nového 4letého loveckého psa a musím říci, že souznění celé smečky (14 let jezevčík, 10 let kočka, nový pes a my 2 ve 1 + 1) začíná fungovat spíš podle Cesara a Victorie (která je blíž Césarovi), asi je nám názorově nejblíž. Je nám příjemnější zatlačení bez násilí než živočišně působící. Je to prostě diskusní fórum, co člověk to jiný názor. Ráda se podělím se zkušenostmi a ráda uvítám názory a hlavně zkušenosti jiných. Teď zrovna léčím pokousaného psa a jeho rány (které si přinesl sebou k nám, jsou starší, zahnisané a bolavé) a brzy napíšu poznatky s vlasně jeho převýchovou z nespoutaného a nedisciplinovaného klacka 🙂 v pokud možno poslušného a klidného psa. Mazel je už nyní. Zatím jsme ve fázi mytí, odčervování, česání, čipování a hojení nejen ran na těle, ale i na duši. Eva 🙂

 3. Dobrý den, omlouvám se za dlouhé odmlčení, ale převýchova toho nevycválaného klacka, tedy našeho nového malého münstrelanského ohaře je docela fuška. Odnaučovat zlozvyky 4letého psa dá zabrat. Nicnéně se podařilo s ohromou trpělivostí odtranit značkování rohů v bytě. Postupovali jsme důrazným pokáráním a odchodem ven, kde jsme chválili, hladili a nakonec odměňovali. Je chytrý a brzy pochopil, že venku čůrat je lepší. Také už si zřejmě označkoval v bytě teritorium 🙂 a přestalo ho to bavit. Mohli jsme za to my. Byli jsme zvyklí, že ten náš starý jezevčík se musí nutit chodit ven a hned jsme nezareagovali. Ale problém je vyřešen.
  Pak byl problém v hltavém žraní. Vždy se málem udávil. A také byl zlý, když se někdo při krmení k němu přiblížil. V tom nám hodně pomohl jezevčík. Začala jsem krmením z ruky u obou psů stejně. Při spolknutí granule nebo kusu masa, začal dostávat malé kousky. Ty hledal a musel kousnout, aby poznal co to je. Bylo to pracné a dnes žerou oba vedle sebe, bez zloby a zášti, každý své. Ohař rozvážně kouše a vychutnává krmi tedy stoluje, jezevčík je najeden dřív a jde si po svém. Mohu vzít Lesanovu misku a poponést ji klidně opodál, když ji náhodou při vylizování zasune někam pod linku.
  Při výchově máme výborného 🙂 pomocníka jezevčíka Ferdu. Nejprve ho naučil, že kde je on, Lesan nesmí. A Lesan zas pochopil, že když tam není Ferda, může tam být on. Tak Lesan chodí spát na gauč, protože Ferda mu zabral nový pohodlný pelech, který jsem mu ušila. Dokonce ho od tamtud vyštěkal. Je legrační když prťavý jezevčík ňafe na proti němu podstatně většího psa a ten couvá a hází po nás smutné oči. Tím pádem se Lesan naučil spát i v posteli. Nebo alespoň se tam vtlačit na ranní nebo večerní mazlení. Smečka je smečka. Vytrpí kvůli tomu i důkladnou vodní očistu. Fakt je jeden, Ferda dost usměrnil Lesana v chování doma. Hlavně hlavně ho naučil lenošit. Rozumí si spolu dobře. Stále máme problémy s kočkou, ne ze strany Lesana, ale za strany kočky, nehodlá se s ním ještě smířit, i když ji vůbec nehoní, neubližuje, prostě jí vadí, že Lesan si ji chce očichat. 🙂
  Ještě jednu příhodu na závěr. Přihlásili jsme se do Klubu dlouhosrstých ohářů a tuto sobotu jsme zjistili, že jsme dobře udělali. Byli jsme na procházce v lese. Nic zvláštního, Lesan poletoval od křoví ke křoví a čmuchal a čmuchal. Nebyl rozrušený, jen poznával. Dal se dobře ovládat. Nedaleko jsme zahlédli známou s manželem a vlčákem a Lesan začal divočit. Nedřív jsme si mysleli, že je to kvůli vlčákovi, jenže oni nás minuli a Lesan jančil dál. A stále do takového malého hustého kusu lesa. Pak měli myslivci manévry. Zastavili nás a upozornili, že jim sem někam zaběhl postřelenáý divočák. V tu ránu mi došlo , že Lesan toho divočáka ucítil a chtěl ho lovit. Byl jak smylu zbavený, úplně se škrtil na vodítku. Museli jsme se otočit od větru a jít na opačnou stranu. Ještě nějakou chvíli trvalo než se uklidnil a pak byl zase hravý a normální. Doufám, že v KDO nám pomohou tuto přirozenost usměrnit.
  Už Lesan také ovládá pokyny jako k noze, sedni, dolů, ke mě a tak podobně. Chce to prostě naší velkou trpělivost, pozitivní myšlení i přístup a nepouštět negativní energii směrem ke psům. V tom si právě bereme vzor v Cesarovi, protože jeho výchova je nám velmi blízká. Má ohromnou pravdu v tom, že chování zvířat záleží na nás, na lidech. My jsme s mužem k sobě velmi vstřícní a pozitivní. Máme se hodně rádi a naši psi to poznali. Rádi s námi tráví chvíle v chumlu, ať je to postel, gauč nebo zahrada. Tak prozatím papa Eva

 4. Přidám svou trošku do mlýna.
  Cesara Milana sledují, vlastně si nenechám ujít ani jeden díl. Některé jsem už viděla podruhé a stále nacházím nové fíglíky.
  Mám salon pro psy a spousta jich jsou rošťáci, kteří si myslí, že to bude jako u nich doma a to, že je nevyčešu a neostříhám. To mi potom potvrdí i majitelé, že jakmile se pejsek začne cukat, tak oni ztratí nervy a hodí kartáč pod postel :-).
  A pak nastává ta situace, že já to musím zvládnout a hafík musí byt krásný.
  Denně děkuji, že takový pořad zařadili do TV, páč mi Cesar neskutečně v mé práci pomáhá. Jeho jednoduché a nenásilné triky na zklidnění psa fungují na 100%.
  A potom každá další návštěva na ostříhání je pro psa klidný rituál a pro mě ta největší odměna, že se už NEBOJÍ.
  Moc bych se s Cesarem Milanem chtěla sejít, i když vím, že je to nemožné.
  Někdo psal, že my máme také znalce psí duše pana Desenského. Je to pravda, že tento člověk obětoval celý svůj život agresivním psům a ví jak na ně. Ale v jeho případě jde jen a jen o to zlomit psa a vytřást z něho agresivitu. Četla jsem jeho knihu, chodím i na jeho stránky, ale Cesar je laskavý člověk a on to dokáže s klidou myslí.
  Evča

  1. Dobrý den,
   na Milana Cesara se také dívám pravidelně. A je skvělé sledovat jak jeho metoda funguje. Přiznám se, že na to pokopávání psa nohou jsme si musela dlouho zvykat a i dnes se někdy zamračím. Ale když pak vidím, že pes za ním příjde bez bázně a chce se pomazlit, říkám si, že bere nohu jako prodlouženou ruku. Celý „trik“ je asi v tom brát psy jako psy a porozumět jejich vzorům chování. Problémové chování psa řešit klidně, jak říká Cesar asertivně s pozitivní energií. A neméně důležité je být důsledný a dotáhnout povely dokonce.
   Malý postřeh na závěr. V jednom z dílů řešil agresivní chování křížence s pitbulem. Panička dala feně povel sedni, ta si sedla, ale v zápětí si okamžitě stoupla a útočila dál. Co víc udělat? Ale Cesar ji upozornil, že nedotahuje povely dokonce. To znamenalo, že musí psa zcela zklidnit. Takže opětovné dloubnutí rukou, syknutí, atd. Převedení pozornosti na sebe a to vše v klidném provedení – někdy to musí být hodně těžké udržet klidnou mysl. Pro mě to byla užitečná rada, řekla bych, že v každém díle se dozvídám o psím chování a psí mentalitě něco nového.
   Přeji vám hodně psích spokojených zákazníků a budem rádi když nám napíšete nějaké postřehy při aplikování Cesarových metod. Radka

 5. Rozhodně si netroufnu tvrdit, že bych se mohla srovnávat s Césarem nebo Viktorií, ale rozhodně jsou pro mě velkými vzory a jelikož se živým výcvikem psů a v neposlední řadě i nápravou nežádoucího chování psů jsou pro mě obrovskou studnicí ke vzdělávání.

  Cesar i Viktorie mají pro mě osobně obrovskou lidskou hodnotu a moc jim fandím. U nás v Čechách je také pár odborníků, kteří dokáží s pejskem pomoci, ale na rozdíl od pana Desenského nebyli v televizi, byť mají opravdu co lidem nabídnout a říci. Ivo Eichler nebo Honza Dubový mají leta zkušeností a řadu napravených psích rebelů a také každý svou vlastní filosofii, ale když hledám při své práci pomoc v literatuře rozhodně vím, že knihy od Iva mi dají odpověď, zatímco knihy od Desenského mi nedaly vůbec nic, tím ale nechci snižovat jeho schopnosti, určitě nějaké má.

  Při své práci mám i já své postupy a metody, a o jejich úspěchu či neúspěchu mohou hovořit moji klienti, ale je pravdou, že nejvíce se ztotožňuji s Cesarem a Viktorii.
  To co je však nejdůležitější ze všeho je odhodlání, vytrvalost a trpělivost člověka, který drží vodítko problémového zvířete.
  Z mých klientů uspěli ti, kteří si nechají poradit a hlavně na sobě pracují a nevzdají se pro pár neúspěchů. Mám radost z každého napraveného pejska, kterého se podaří vrátit do žádaného stavu a fandím všem majitelům, kteří jsou ochotni věnovat svůj čas a energii, než aby volili pohodlnější cestu do útulku nebo k eutanázii.

 6. Dobrý den,
  co jsem tento pořad zaregistrovala, nenechám si jej ujít. Bohužel to bylo až poté, co mi v létě odešla za duhový most věrná kamarádka Wikča. Měla problém s cizími lidmi, bála se – resp.byla nejistá, začala pojekávat, ale nekousla.
  Teď už vím, že jsem dělala strašné chyby – očekávala jsem, že začne ječet, radši jsem ji mezi lidi nevodila… Prostě to, co Cesar považuje za to nejhorší, protože se pes nepoučí, ale jeho nejistota se stupňuje..
  Strašně se mi líbí jeho názor, že pes žije okamžikem… Dle jeho rad jsem vyčesala pejsinu přítelovi mámi, která strašně česání nesnáší (bráno z lidského hlediska), ale klidná hlava, neočekávání zdrhnutí a nějaká ta pozitivní motivace a šlo to :-).
  Tak všem začínajícím znalcům přeji hlavně klidnou a asertivní energii :-D. Ať je čím dál víc vyrovnaných páníčků a spokojených pejsků!

 7. Ahojte všetci milovníci psíkov, relácie s Cesarom Millanom som začala pozerať nedávno, ale zanechal vo mne tak hlbokú a pozitívnu brázdu, že úplne inak žijem so sebou aj so svojim 7 ročným psíkom Axelom. Vychádzky s ním po zhliadnutí Cesarových metód plné lásky, pokoja. Veľmi sa teším na každý okamih byť vonku. Metódy sú perfektné, lebo fungujú a preto veľké VĎAKA CESAR MILLAN, si fantastický človek.

 8. Musím reagovat. K panu Cesarovi jsem se dostala teprve před 2 dny. Neuvěřitelné, že jsem použila jeho metodu na psa, který vrčí u jídla, a můj pes reagoval přesně podle toho co jsem viděla v televizi! Ještě teď tomu nemůžu věřit. Mám maltéze 2 roky. Byl to šílený mazel, a hlavně nebyl agresivní. Dostala jsem se ale do životní situace kdy žiji s novým přítelem a jeho dvěmi dětmi, kteří se bohužel ale k psovi neuměli dost dobře chovat, a tam nastal kámen úrazu, na psovi se to projevilo negativně. Mě miluje bezmezně, ale přestal mi věřit docela – tedy jen u jídla. Snad mi pan César pomůže, snažím se dostat na netu na díly v češtině, ale nemám moc štěstí. Hledám.

  1. Protože jsem velký fanda Césara, tak mě už se podařilo objevit stránky kde je dlouhá řada dílů znalce psí duše. Snad vám to udělá radost a pomůže. http://www.ulozto.cz Stačí zadat do vyhlevače název pořadu a můžete se s Césarem učit stále 🙂

 9. Dobrý den, dlouho jsem se neozvala, ale převýchova a výcvik našeho Lesana, kterého jsme se ujali, když mu byly 4 roky, zabírá dost času. Neznal nic, jen rvačky, násilí, bití, spal na blechovatém kabátu v rozpadlé kůlně, apod. Máme ho půl roku. Nechápu, co je na Cesarovi označeno za týrání. Vždyť on na ty psy působí svým postojem a svým charisma. Co je potom bití, hladovění, výcvik k boji s jinými psy? Myslím, že dost lidí si plete pojmy. Postupujeme podle Césarových metod, máme ještě 15ti letého jezevčíka, 15ti letou pudlici a dvě kočky. Nedávno jsem rodičům pořídila maltézkou slečnu. Je jí 9 let. Měla 2,5 cm dlouhé drápky na všech nožičkách, zfilcovatělé chlupy na nožičkách a těle, až měla podrážděnou pokožku. Když veterinář odstranil zubní kámen (měla ho snad celých 9 let) musel jí odstranit také 8! zoubků? Stále je ještě vystresovaná a lekavá. No máme ji teprve několik týdnů. Nebylo to náhodou od minulých majitelů také forma týrání?
  Nejsem se psy začátečník (strýc choval jedině vlčáky, poznala jsem jich 9) Náš Lesan, což je lovecký pes, se povahou trochu vymyká ostatním rasám. Protože za svůj život vystřídal bohužel několik majitelů, bylo to s ním na začátku velmi těžké. Strašně se bál všeho a všech. Dnes, po půl roce veden Césarovou metodou, je z něho statečný, nebojácný a nádherný pes. Pochopil, že smečka je opravdu základ jeho psího života. I když má respekt před našimi staršími psy a kočkami, je jejich statečný a laskavý ochránce. Vodí jezevčíka na vodítku, protože ví, že je starý a velmi špatně vidí a slyší. To pochopil sám. A za to může César! Opravdu jsme se museli změnit (já a muž), přijmout pozitivní energii. A věřte, že to bylo těžké, neboť nám v loňském roce odešel tragicky 22letý syn. Přesto převýchova Lesana nám dala to, co jsme potřebovali a co potřeboval hlavně Lesan. Cesarovou metodou je opravdu nebojácný, mazlivý a upřímě milující pes. Nevím jestli je týrání to, že ho krmíme, mazlíme se s ním, hrajeme si s ním a vlastně se všemi psy dohromady. Chodíme na dlouhé procházky do lesa a pomalu ho cvičíme jako lovecky všestranného psa. jemu se to líbí. Sám nás do lesa honí a vyžaduje práci. Nemyslím, že kdyby to bylo týrání, že by byl tak šťastný. Co ho máme, nevztáhli jsme na něho ruku či proutek. Nekřičeli jsme. Postupovali jsme vždy klidně a s láskou a pohodou. Když ten klid cítil z nás, začal být také klidný. Říká se, že pes je pána zrcadlo. Velmi pravdivé zrcadlo. Je to pravda. Nebojte se metod Cesara. Jak jste četla, tak má velmi mnoho příznivců. A ti co nejsou, tak mu ZÁVIDÍ jeho úspěch a povahu. 🙂 Není nic krásnějšího, než když se vám pes opře o nohu, pohlédne vám do očí a lehce zamručí. Pak sebou doslova praští na zem nebo žuchne do pelechu, vyvalí břicho a klidně si usne a dokonce chrápe jak starý chlap. :))) Vychován podle Césara. Zdravím všechny Césarovi příznivce. Eva Hypšová

 10. Ještě něco, kdo ví, jestli ti odpůrci Césara vůbec znají jeho celoživotní poslání. Protože to není práce, ale poslání. Jestli se vůbec někdy zamysleli nad jeho prací. I veterinář musí být klidný a pohodový člověk. Jak by jinak vysvětlil psovi, že se nemusí bát? César říká, že se máte vždy před povelem nebo pokynem třikrát zhluboka nadechnout a uvolnit. Tyto meditační zvyky jsou dobré i do života vůbec. Proto jistě znáte přísloví: nic se nejí tak horké, jak se uvaří. Když se tím budete řídit, poznáte opravdu život a začnete hodnotit a oceňovat. Je lepší mít výborného psa, než přetvařujícího se přítele. No a zase jsem z toho měla slohové cvičení 🙂 Ahoj Eva H.

 11. Cézarove metody úžasne fungujú aj pri veterinárnej starostlivosti o psy, kedy sa s pomocou jeho metod dosiahne menšieho stresu a zviera je samé so sebou spokojné, že bolo také úžasné. Niekedy zvieratká automaticky poľudštujeme a tým im poškodzujeme a Cézar nám svojimi metodami ukazuje, aké dôležité je byť prirodzenou autoritou, bez agresivity a násilia. Veľakrát je majiteľ sklamaný správaním sa svojho miláčika a uvažuje o euthanázii a pritom sám vo väčšine prípadov to správanie podmienuje, mať zvieratko je veľká zodpovednosť a nie je to záležitosť týždnov, ale rokov, každý živý tvor má svoje nároky a to si vždy musíme uvedomiť, ked si zvieratko kupujeme, či dokážeme minimálne 10 rokov byť dobrým a láskavým majiteľom, ale aj prirodzeným vodcom svorky. Od zvierat sa vždy máme čo učiť a ak ich myslenie pochopíme, vznikne úžasný vzťah, ktorý nám dá silu aj v tých najťažších situáciách. Preto každý nadšený Cézarov obdivovateľ šír jeho metody dalej,aby čo najviac psov a ich majiteľov bolo šťastných!Kde je zodpovednosť,tam je aj viac pochopenia zo strany nepsíčkarskej verejnosti,ked máme psíka pod kontrolou,vysmiateho,nenecháme ho venčiť na nevhodných miestach a zbierame po nom exkrementy:-))

 12. Ja sledujem jeho relácie priznám sa, že nie pravidelne, ale ak náhodou zbadám jeho seriál vždy si ho pozrem a môžem len obdivovať talent a cit pre každé i to niekoľkokrát zavrhnute a odsúdené zviera.klobúk dole pred týmto pánom .

 13. Zdravím, Ceasara zbožňuju, jeho metody jsou úžasné. Moc se mi líbily jeho in-line brusle rollerblady a tak jsem si dvoje nechala dovézt. jedny velikost 40 (odpovídá spíš 39) prodám pokud budete mít zájem, napište mi na janabolfi@seznam.cz

 14. Dobrý den, musím si zde odpočinout 🙂 Na netu se rozpoutala divoká diskuse zda psa doma zavřít do klece či nikoliv. Následek zhlédnutého videa: jak pes pouští druhého psa z klece ven. Jako psí kousek je to legrace, jako druhá věc, a to byl hlavní důvod válečné vřavy, kdy padaly i nevhodná slova a názvy osob či zvířat, byla klec samotná. Nevím, kdo z Vás to viděl, ale přesně to vystihuje stav zda si zvíře vůbec pořídit. Mnoho lidí si pořizuje zvíře jako kožich či auto podléhající módě. Je to smutné. Neberou je jako živé tvory, ale jako věc. Vyjde z módy, nechá uspat, v lepším případě dá do útulku. Něco jiného je , když pes žije venku, ná odpovídající kotec s dokonalou boudou, patřičný výběh. A pracuje (třeba tahá sáně, chodí na hony…..) Neříkám, že mi nevadí, když zvíře něco rozkouše, znečistí atp., ale hledám to PROČ u sebe. Jsem pyšná na to, že moji psi a kočky jsou milí, mazliví. Mají rádi i naše pubertální vnučky a mou dospělou dceru. Mého přítele naučili rozumět jejich gestům, pohybům a tím i potřebám. Než jsme spolu začli žít, neměl o psím světě téměř tušení. Zamiloval si jezevčíka Ferdu, začal se správnou výživou a péčí 🙂 Pak ode mne dostal ohařa Lesana. Úplně ho to změnilo, má jiný a lepší přístup k životu. Je spokojený a váží si náklonnosti zvířat. Nedávno se na našeho ohaře Lesana přijeli podívat bývalí páníčci. Dlouho jsme váhali to připustit, ale nakonec jsme to podstoupili. Vzali jsme to jako náš test. Lesan se přivítal, docela měl i radost, ale byl velmi nejistý. Asi po hodince nasedli do auta a odjeli. Mávali a mávali, ale Lesan jen tiše seděl na zápraží a díval se na nás. Pak na nás začal skákat a mazlit a mručet spokojeností, že u nás zůstal. Oba s mužem jsme měli slzy v očích a skončili jsme v jednom klubku na zemi i s tím starým jezevčíkem. Ten s těmi lidmi vůbec nemluvil a nekomunikoval. Celou dobu ležel v pelíšku a výhružne vrčel. Když odjížděli, určitě velmi sprostě jim vynadal 🙂 . Štekot byl ošklivý. Stále mám živý důkaz toho, že Cezarovi či Victoriiny zkušenosti a názory mají něco do sebe. Řídím se tím a můj život je lepší a hodnotnější. Neotřesitelná důvěra a dokonalá poslušnost psů je důkazem. Lesan i Ferda to berou jako práci či zábavu, podle nálady. Ne jako dril a týrání. To je to nejdůležitější v jejich i našem životě. Zdravím Cézara i Victorii. Ahoj všichni a hezkou dovolenou i těm co ji už měli. Eva Hypšová

 15. Velmi se mi líbí, že Cesarovo metody jsou velmi jednoduché a složité zároveň. Trhnutí vodítka, dotek, rovný postoj, nic složitého. Udržet klid a pozitivní asertivní energii to je jiná. Díky jeho pořadu jsem zjistila jak moc svým psům ubližuju svou nervozitou a předvídáním průseru aniž by se ještě staly. A to, že pes potřebuje pravidla a trpělivost pod to se podepisuju. A hlavně pracovat sama na sobě. Je na něm vidět, že psy miluje a s lidmi to umí. U pana Desenského jsem byla a přesto, že uznávám, že pomohl spoustě agresivních psů na mě také dobrý dojem neudělal – komunikovat s lidmi holt není jeho parketa. Doufám, že někdo přeloží Cesarovo knihy do češtiny a děkuji, že jsem se jeho prostřednictvím o sobě jako „milovnici psů“ spoustu dozvěděla a dál budu více uvědomělou milovnicí psů:-)))

  1. Myslím, že už by bylo na čase, aby se někdo vrhl na překlad Cesarových knih, ale myslím, že spoustu lidí na těchto stránkách potěší informace, že se pracuje na pozvání pana Cesara do Čech, není to jednoduché, je opravdu hodně vytížen, ale návštěva se rýsuje na polovinu příštího roku, tak doufám, že se všichni nadšenci rádi zúčastní jeho seminářů a poznají ho osobně. JF

   1. Pozdravujem Vás, prosím, ak bude jeho návšteva istá, dáte nám vedieť? Aj zo Slovenska by bol záujem 🙂

 16. Dobrý den, je to už rok, co jsem řešila problém s výchovou ročního staforda. Byl hluchý a měl stavy úzkosti, když jsem odešla z dohledu. Jeho dospívání bylo náročné a dost se zhoršilo soužití i s fenou, kterou jsem před narozením tohoto lumpa měla doma jako jediného psa. Když jsem kontaktovala pana Desenského, s tím, že bychom přijeli k němu, aby se sám podíval a poradil mi, jak postupovat, řekl mi, že tyhle psy nedělá a ať nechám toho hluchýho utratit, že to je jediná možnost. Zkrátka „znalec psí duše“! Překvapilo mě, jak rychle odsoudil psa k smrti, a to jen z telefonického hovoru.
  Cesar Millan je úplně jiný člověk, se psy pracuje a snaží se u nich odbourat strach, ne v nich strach vyvolávat. Jeho metody jsou pro psa přirozené a nestresují ho. Je úžasné, co všechno se psy dokáže. Sleduji jeho pořad Znalec psí duše a stále se učím.

 17. Tak zrovna Eichler je podle me typickej jesitnej vedouci cvicaku. Videl jsem video kdy z normalniho Rottweilera delal kdovijakou bestii a hrozne se divil ze po nem vyjel kdyz ho sel odvazat k lampe. Podotykam ze ho ten pes znal asi dve minuty. Ma tabulky, smernice co ma umet pes na nejake zkousky ale jinak nevi nic navic. Podle me je u psa dulezita vychova a nejaky smer. Vycvik a zkousky a podobne jsou uz na cloveku, pes to nepotrebuje. A jestli nekdo potrebuje podepsat od “ podobnych znalcu“ ze naucili psa sedni a jeste tem hvezdam zaplatit tak prosim ;-). Navic pan Eichler nazval Cesarovo psa Daddyho cituji zniceny pes bez zivota 😀 tim me rozbil uplne a i na FB jsem ho odstranil z pratel. Kde mam i Desenskeho . Mimochodem Eichler hrozne trpi tim ze Desensky ma 5000 pratel a on jen 200 , nazyva ho mudrcem a kdovicim. Ale na rozdil od nej Desenssky od nikoho nebere prachy za hodinu 😉

 18. Dobrý den. Doma máme dosti dominantního psa, teda fenu. I kdyby jste to do ní neřekli je to tak. Prostě se venku nedokáže ani na minutu uvolnit, tahá, štěká, věčně ve střehu. Doma je to podobné, nesnese když jde někdo po chodbě a tak nastraží uši a jde se postavit ke dveřím.(Bývalo to horší to kolikrát jen tak spustila hysterický štěkot) Když jsem se dozvěděla o Caesarovi, úplně mě to nadchlo. Protože říká že je důležité aby vás pes netáhl a aby jste ze dveří vždy vycházeli jako první tak jsem to považovala za první krok. Být klidná a asertivní bylo těžší když vím že mě absolutně neposlouchá, ale dobře vzala jsem ji ven. Vzpřímená chůze, to šlo v pořádku, ale jak příšerně táhla když jsem se jí snažila udržet za mnou. Usoudila jsem že se nejprve potřebuje proběhnout, upustit páru a tak jsem se s ní pořádně proběhla, nějak zvlášť to nepomohlo, ale dobře došli jsme na pole a tam jsem ji pustila držela se na deset metrů u mě i když pobíhala kolem a furt něco očichávala. Strávili jsme tam odpoledne a k večeru šli domů. Já určovala směr a ona to respektovala, ale jak z dálky uviděla koně, neviděla neslyšela. Snažila jsem se ji položit na záda a uklidnit, nepomohlo to sice ležela, ale byla napnutá jako špejle a furt zvedala hlavu. Po cestě zpátky tahala méně a bylo lehčí ji udržet za sebou avšak stále neuvolněná a napnutá se otáčela za každým psem který šel kolem.(zkoušela jsem jí z toho vytrhnout i šťouchnutím do zadních běhů, mírně to pomohlo) I když jsem se sní snažila nemluvit, nenavazovat oční kontakt a nehladit pokud nebude hodná tahala až k domu kde se to všechno podělalo tím že když šla konečně alespoň trochu vzorně objevila se má sestra. Pes se za ní rozeběhl dvacet metrů ode mě (to už byla na volno) čili můj rozkaz naprosto ignorovala a do baráku vlítla zase jako první aniž bych jí tomu stihla zabránit. (Buď je to tím že je zkrátka dominantní a nebo něco dělám špatně, zajímalo by mě jak by si sní poradil Caesar) No trápí mě to 🙁

 19. Ahojky obdivuji ho take a chtela sem se zeptat jestli nevite o nejakem dvd s cesarem milano dekuji

 20. Dobrý den,prosím o radu jak na to.Mám dvě fenky čivavy jedna venku chodí běhá a ta druhá se strašně bojí všeho a to tak že neudělá venku ani krok jen stojí a kouká a někdy i knučí.Jen na chodbě v baráku nebo oplocené zahrádce běhá.Bojí se otevřeného prostoru.Takže bud jí venku nosím nebo vozím v kočárku.Tohle má už odmalička a jsou jí 3 roky.Je možné s tím něco udělat,ví někdo radu?Díky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..