Světová výstava psů v Bratislavě – FCI World Dog Show 2009

Ve dnech 8. až 11. října se v areálu bratislavské Incheba Expo uskuteční nejprestižnější kynologické událost na světě – FCI World Dog Show 2009. Téměř 30 tisíc přihlášených psů již s předstihem dokazuje, že Bratislava bude dějištěm největší výstavy v dosavadní historii světové kynologie!

Čeká Vás 370 psích plemen z 59 států světa, z nich 36 můžete vidět vůbec poprvé. Celkově je na výstavu přihlášených téměř 30 tisíc psů (World dog show 2009, Celostátní výstava psů, klubové a speciální výstavy). Na výstavu můžete přijít i se svým čtyřnohým miláčkem, nezapomeňte si však s sebou vzít jeho očkovací průkaz.

Brány světové výstavy psů se otevřely ve čtvrtek 8. října v 9:00 ráno, výstava potrvá do neděle 11. října. Každý den v 15:30 budou slavnostně vyhlášeny výsledky nejkrásnějších pejsků toho dne. Ve čtvrtek v 16:00 bude slavnostní zahajovací ceremoniál, v neděli zase na slavnostním závěrečném galaprogramu vyhlášení absolutních vítězů výstavy. Zraky diváků potěší také mistrovství světa v poslušnosti (obedience), fashion show, mistrovství světa mladého vystavovatele (junior handling), soutěže agility (přes překážky), soutěže o nejkrásnějšího juniora, závody psů v běhu, ukázky služebních policejních, záchranářských i vodicích psů, ale chybět nebude ani soutěž o nejlepšího psího tanečníka! Navíc: každé dítě si může na světovou výstavu přinést i svého čtyřnohého miláčka a zúčastnit se s ním speciálních závodů pro děti. Stačí mít u sebe platný očkovací průkaz pejska.

Pro návštěvníky, kteří jsou zvědaví na nejpestřejší přehlídku psích miláčků v historii, je připraven nejen pestrý doprovodný program, ale také kvalitní služby. Chybět nebudou stánky s bohatým občerstvením, prodej chovatelských potřeb a zdravotnická pomoc. Na FCI World Dog Show bude v prodeji také originální pestrá paleta reklamních předmětů.

[flagallery gid=3 name=“Galerie“]

Klikněte na SL pro Slideshow (automatické prohlížení), nebo FS pro FullScreen (zobrazení přes celý displej).

Vstupenky na tuto akci si můžete zakoupit v síti Ticketportal nebo přímo na výstavě. V prodeji jsou jednodenní vstupenky i permanentky. Všechny děti do 15 let mají vstup na akci ZDARMA. Během prvních dnů výstavy mají volný vstup i organizované návštěvy škol, stačí aby oprávněný pedagog či zástupce školy napsal na e-mail office@worlddogshow2009.com a dohodl si podrobnosti. Nejlevnější lístky (důchodci) lze koupit už za 1 euro, jednodenní vstupenka přijde na 4 eura a permanentka na celou výstavu stojí 12 eur. Příznivější vstupní i cestovní náklady přinese i spolupráce s dopravcem Železnice SR. Každý, kdo na výstavu přijede vlakem, získává 25% slevu nejen na vstupenku, ale i na jízdenku.

Program výstavy FCI World Dog Show 2009:

6.00–9.15 Přijímání psů
9.30 Zahájení výstavy
10.00–15.00 Posuzování v kruzích
10.00–14.00 Junior Handling předkola
Závěrečné soutěže – hala D
14.00 EUKANUBA WORLD CHALLENGE předkola
15.00 Nejhezčí pár psů
od 15.30 Junior Handling
Junior Handling finále
Nejhezčí pár psů
Nejhezčí dorost
Chovatelská skupina
Nejhezčí veterán
Skupiny odchovů
Prohlídka národních plemen
Junior Best of Group
Best of Group
pouze v neděli:
Semifinále Eukanuba World Challenge
Vyhlášení vítězů MS FCI Obedience
Vítěz mladých
Vítěz veteránů
Vítěz národních plemen
Vítěz Světové výstavy Bratislava 2009

Přemýšlíte-li nad tím, kam se můžete vydat na výstavu World Dog Show v roce 2010, bude to Dánsko.

[download id=“1″]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..