Pořad Buď já nebo pes – 54. díl – Lásky jeho života


Как составить семантическое ядро для сайта

Tibetan TerrierJedenáctiletý pes Luka a fenka Zoe (irský jemnosrstý pšeničný teriér) jsou svým majitelem Adamem tak rozmazlováni, že kvůli nim málem ztratí i partnerku Leilu. Luka dostává k jídlu sushi, Zoe zase pravidelně přespává v manželské posteli, k čemuž ji překvapivě vyzývá samotný páníček Adam, i když tím trpí jeho partnerka Leila. Luka i Zoe skáčí pro přicházejících návštěvnících, stejně jako po hostech u stolu. Vše pomůže bez násilí a jen za pomoci pozitivní motivace vyřešit dlouholetá cvičitelka psů – Victoria Stilwell.

Majitelův první nácvik poslušnosti začíná s každým psem zvlášť a jakmile to zvládnou, mohou to zkoušet společně.

Jak psa odnaučit nechtěnému bránění jeho teritoria:
Přehnaně bránícímu chování psa Luku odnaučí Victorie pomocí výměnné hry. Pes v ní dostane víčko s dobrotou (v tomto případě arašídové máslo), které zpočátku brání, majitel mu tedy nabídne druhé víčko a vyřkne povel „vyměň“. Tato hra se neustále opakuje a pes časem sám dojde k tomu, že nemusí urputně bránit každou dobrotu, ke které se dostane.
Proti obraně prostoru pod postelí Victorie naučí psa povel „dotkni se“, aby majitelé mohli psa jednoduše vylákat z pod postele, když se tam potřebují pro něco dostat. Pes se naučí, že když po povelu „dotkni se“ přijde k páníčkovi a dotkne se jeho dlaně, dostane odměnu.

Jak psa odnaučit strachu z fotoaparátu:
Zoe má strach ze zapnutého fotoaparátu a páníček si ji proto nikdy nemůže v klidu vyfotit. Stačí s vypnutým přístrojem dávat psovi dárek, aby věděl, že mu fotoaparát nijak neublíží. Poté se totéž opakuje i se zapnutým fotoaparátem, kdy je každé vyfocení psa spojeno s odměnou pro něj.

Jak odnaučit psa žebrat o jídlo u stolu:
Klid u jídla se zajistí tak, že psa naučíme odejít na jeho podložku při povelu „místo“ s tím, že stůl je při prvních nácvicích prázdný. Štěká-li na nás u toho, otočíme se k němu zády. Podložka musí být vzdálená minimálně několik metrů od stolu! Jakmile umí pes odejít na své místo a zůstat tam, můžeme ho povel „místo“ začít učit i s jídlem na stole. Pes nesmí dostávat odměnu za to že odejde od stolu, ale za to že zůstává na své podložce! Pes také nikdy nesmí dostávat naše jídlo ze stolu, ale jen pro něj určený pamlsek. Na psa který je na podložce se moc nedíváme.


Soft-coated Wheaten Terrier - photo by http://en.wikipedia.org

Jak odnaučit psa přespávat v posteli páníčků:
Odnaučení psa od spaní na lidské posteli provedeme za pomocí pelíšku pro psa, který si dáme blízko postele, abychom měli psa stále nablízku a mohli se jej dotknout. Ideální je psa vůbec na postel nepouštět (tedy ani přes den), aby pak nebyl zmatený, proč někdy může a jindy ne.

Po několika dnech výcviku psů společně s Victorií zůstanou majitelé sami, a trénink musí neustále pokračovat. Victorie postup majitelů kontroluje na dálku pomocí průběžně natáčeného videa.

Přestože denní výcvik je vcelku úspěšný, majitel psů Adam v noci několikrát zavolá fenku Zoe k sobě do postele, i když mu za podobný přístup hrozí trvalá ztráta jeho partnerky Leily.

Po několika týdnech Victorie opět přijíždí na návštěvu, aby prověřila jak majitelé psů pokročili ve výcviku. Při svém pobytu dopilovává poslední detaily výcviku a řeší případné chyby majitelů, které sledovala na dálku.


AKPC_IDS += „1449,“;

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..