Jaké jsou nejvhodnější hračky pro psy

hračka kuře - Rubber Chicken - photo by vranarc, www.sxc.huV dnešní době má ještě hodně lidí dojem, že psovi stačí ke hraní stará bota, nebo dokonce nějaká rozbitá dětská hračka. Psi si s nimi sice pohrají stejně jako se speciálními psími hračkami, ale nejen že to není výchovné, může to být dokonce i škodlivé pro zdraví psa.  Na trhu už je dnes mnoho různých hraček, které našeho psa dokonale zaměstnají i pobaví, nebo dokonce takové, které zatáhnou do hry i nás páníčky a připraví nám tak báječné chvíle strávené s naším čtyřnohým miláčkem.
Zajímá-li vás, proč by si pes neměl hrát se starými hračkami či s vyřazenou obuví, čtěte dál.

Pes totiž bohužel nerozezná drahý plesový střevíček od starých bagančat, pak se panička se zničenými botami za několik tisíc korun na psa zlobí a on nechápe proč. Nebo si pes vezme plyšového medvídka a ukouše mu očička, potrhá ouška a po celém bytě roznese jeho vnitřní výplň – vždyť se starým medvědem si hrát mohl.

Obchodníci nabízejí na svých pultech nepřeberné množství různých druhů hraček:

  • kousací (vhodné na posílení čelisti – např. žvýkací kosti z lisované buvolí kůže )
  • aportovací (různé míčky a opracované dřevěné kosti)
  • pro dlouhou chvíli (hračky které psa zabaví když čeká doma na páníčka – gumové hračky, míčky naplněné sušeným masem a pod.)
  • přetahovací (lano se sukem nebo míčkem na konci)
  • vodní (hračky které plavou na hladině, nejlépe které nevsakují vodu, pro potápění se v mělké vodě)

pes plave s hračkou - Little Lulu - photo by superelvis, www.sxc.hu

Pokud dáte psovi tu správnou hračku, ochráníte tak vybavení svého bytu či kanceláře. Psa, který čeká na svého páníčka báječně zabaví například balónek naplněný dobrůtkami které se z nich snaží dostat, nebo obyčejná žvýkací kost . Při společných procházkách si užijete legraci s míčkem, aportovací kostí nebo gumovou hračkou. Hra na přetahovanou s lanem zakončeným sukem je pro psa nejen zábavou, ale i posílením jeho sebevědomí.

Hračka pro psa by neměla obsahovat nebezpečné malé části, které se dají ukousnout nebo dokonce zhltnout. Neměla by být z tvrdé umělé hmoty která se dá rozbít, hrozí pak pořezání vnitřní části psí tlamy. Proto je jistě vhodnější zajít do specializovaného obchodu a utratit něco za pobavení našeho pejska, než potom napravovat po nemocnicích naši snahu ušetřit pár stokorun.

Napište nám do komentáře pod článkem, jaké nejoblíbenější hračky mají vaši miláčkové.

Jeden komentář u “Jaké jsou nejvhodnější hračky pro psy”

  1. Jaké hračky pro psy využíváte? Používáte i ty interaktivní?
    Skvěle poslouží především pro zpestření výcviku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..