Jak se do mne zakouslo klíště

klíště - Tick - photo by on serge8228, www.sxc.huSláva, už je konečně pěkné počasí a my můžeme vyrazit na procházky do lesa. Moc ráda poznávám nové pachy, občas také zahlédneme srnku nebo veverku. Byla by úžasná legrace kdybych se mohla za některým z nich pustit, ale moje panička je ostražitá a vždycky je zahlédne dříve než já. To mě pak připne na dlouhé vodítko a já mám smůlu.

Ale i tak je to zábava. Skáčeme přes spadlé stromy, sbíráme klacíky nebo šišky. Cestou se vždycky stavíme u malého rybníka kde se osvěžím a napiju vody. Tam se proběhnu kolem dokola, a když se panička nedívá, skočím do vody a parádně si zaplavu. Jenže to mi panička pak vyhubuje, vyberu si totiž vždycky nejšpinavější místo nebo nejnevhodnější počasí :-).

Z jedné takové procházky jsem si však přinesla v kožíšku klíště. Bohužel jsme si toho všimly až za dva dny a to strašné klíště se nejméně 3x zvětšilo. U pana veterináře mi sice panička kupuje repelentní kapku, ale není to bohužel 100% ochrana.

Pro takové případy ale má panička doma připravenou speciální pinzetu. Chytne tím toho vetřelce a vytočí ho nebo vyviklá z mé kůže. Pak místo kolem kousance vystříká dezinfekcí.

Já bych to klíště vždycky chtěla sníst, ale nesmím. Prý je to nebezpečné.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..