FOR PETS 2012 – 2. ročník veletrhu chovatelských potřeb pro domácí zvířata

FOR PETS - logo veletrhuNa konci tohoto týdne se můžeme těšit na druhý ročník veletrhu pro majitele domácích mazlíčků, který přináší neuvěřitelné množství doprovodných programů, ze kterých si nejednu zajímavost jistě vybere každý z nás. A aby celý veletrh nezatížil vaši peněženku díky vstupnému, nabízíme vám jako obvykle slevu 50%! Díky slosovatelné vstupence pak můžete vyhrát ceny v celkové hodnotě 80.000 Kč!

Charakteristika veletrhu FOR PETS:

  • Jediný odborný veletrh v Čechách zaměřený na chov domácích zvířat
  • Orientace na veškerá domácí zvířata – psy, kočky, exotické ptactvo, terarijní zvířata, drobné savce, hlodavce a akvaristiku
  • Novinky a trendy v oblasti krmiv, veterinárních přípravků, kosmetických přípravků, chovatelských potřeb
  • Poradenství a prezentace veterinárních institucí, chovatelských svazů, klubů, stanic a škol
  • Prezentace předních oborových firem
  • Setkání odborné a laické veřejnosti
  • Propagace ochrany a práv zvířat
  • Odborný doprovodný program

Termín a místo konání

12. 4. – 15. 4. 2012, PVA Letňany

Plán výstaviště PVA Letňany:

PVA Letňany - plán výstaviště

Otevírací doba

10.00 – 18.00 (12. – 14. 4.)
10.00 – 17.00 (15. 4.)

Vstup se psy na veletrh je povolen pouze s platným očkovacím průkazem. Psi, kteří nebudou mít platné očkování nebudou na veletrh puštěni. Taktéž není možné povolit vstup štěňatům, která nemají kompletní očkování.

Ceny vstupného na veletrh FOR PETS:

150 Kč / plné vstupné
70 Kč / zlevněné vstupné (důchodci, registrace po internetu)
30 Kč / hromadné vstupné pro školy se seznamem žáků
300 Kč / rodinné vstupné (2 dospělí + 2 děti)
Zdarma / děti do 130 cm

Doprovodné programy veletrhu FOR PETS:

  • Umisťovací výstava psů Home4Pets na veletrhu FOR PETS:
    Potřebujete svůj život obohatit o jedinečnou psí osobnost? Vyberte si psa z nabídky Home4Pets a převzít si jej můžete přímo na veletrhu! Útulky, které se chtějí do projektu Home4Pets zapojit, mohou Home4Pets také kontaktovat. Více informací naleznete v letáku Home4Pets.
  • Přednáška Pomocné tlapky o.p.s.:
    Pomocné tlapky o.p.s. od února 2001 poskytují asistenční psy pro tělesně postižené spoluobčany z celé ČR. Ti tak mohou získat zdarma neocenitelného parťáka do pohody i nepohody, který částečně nahradí lidského asistenta. Klient tak získá kus samostatnosti a nezávislosti i velkou psychickou podporu. Asistenční psy pomáhají s běžnými úkony, které klienty nezvládá sám jako podávání všech předmětů dle potřeb klienta, otvírání zavírání dvěří, rozsvěcení zhášení světla, otevření pračky, a vyndání prádla, pomoc se svlékáním: sundání rukavic, ponožek, svetru…rozepnutí zipu, zvednutí ruky na ovladač vozíku, zvednutí pokleslé hlavy na hruď, přivolání pomoci, péče o klienta po epi záchvatu a další úkony. Jako doplňkovou činností se PT zaobírají canisterapií. A to především vzděláváním dobrovolníků a testováním canisterapeutických týmů.
  • Ukázky výcviku Záchranné brigády kynologů Praha:
    Záchranná brigáda kynologů Praha je členem Svazu záchranných brigád kynologů ČR. Brigáda je organizací registrovanou Ministerstvem vnitra ČR a je začleněna do Integrovaného záchranného systému (IZS) ČR. V rámci své hlavní činnosti provádí výcvik záchranných psů, specializovaný na vyhledávání živých i neživých osob v sutinách, ve volných i těžce prostupných terénech, štolách, vodních plochách, případně i na lavinovém poli. Kynologové ze ZBKP tvoří spolehlivý pracovní tým, který je cvičen a účastní se nasazení při živelných a průmyslových katastrofách. Průběžně jsou vybíráni nejlepší psi a psovodi brigády, kteří se na základě kvalifikačních požadavků ucházejí o zařazení do pohotovostní jednotky. Někteří členové jsou atestováni MV ČR pro nasazení v ČR i pro zahraniční mise.
    Výcvik záchranného psa je náročný a vyžaduje systematický přístup a dokonalou souhru psovoda a psa. Během výcviku získává psovod i pes stále nové a nové zkušenosti a učí se pracovat ve velmi náročném prostředí. Snahou simulovat během tréninků reálné podmínky katastrof se vrcholní psovodi a psi připravují pro reálné nasazení. Nejdůležitější je však účast členů při praktických nasazeních a záchranných pracích ve svém regionu. Pravidelně jsou voláni k zásahům, při nichž je požadováno hledání zavalených nebo jinak pohřešovaných osob.
  • Ukázky Dogfrisbee:
    Dogfrisbee je zjednodušeně řečeno házení létajícího disku psovi. Házet se dá jen tak na zahradě nebo při procházce na louce či v parku. V dogfrisbee se ale pořádají i závody. Ukázku tohoto relativně nového sportu s létajícím diskem vám předvede Michaela a Yvona Andrová s fenkami border kolií Annakim(1), Arnikou(7) a Chase(5).
    Tento sport vznikl v Americe v 70. letech. Postupně se dogfrisbee rozšířilo takřka do celého světa. Své příznivce našlo i u nás. Už 6 let existuje DiscDog klub CZ, který tento sport zastřešuje v České republice.
    Soutěží se v různých disciplínách: co nejdelší hod, hody na čas nebo na přesnost (na zemi je namalovaný terč a boduje se místo dopadu psa s chyceným diskem). Královskou disciplínou v tomto sportu je však Freestyle. Je to sestava složená z různých cviků jako jsou odrazy psa od těla hráče, přeskoky, společně sladěný pohyb a různé druhy hodů, to vše na hudbu.
  • Ukázky dovedností psích pomocníků HELPPES:
    Koupí originálních dárkových předmětů můžete podpořit výcvik asistenčních a signálních psů, kteří nejsou hrazeni, na rozdíl od psů vodících, kteří jsou hrazeni v plné výši. V rámci doprovodného programu můžete shlédnout ukázky dovedností psích pomocníků i se seznámit s jediným originálním „železným psím pomocníkem“ v ČR.
    Asistenční, vodící a signální psi jsou pro osoby s postižením jedním z kroků na cestě ke zvýšení soběstačnosti a nezávislosti. Psi jsou zařazení do výcviku až po úspěšném absolvování zdravotních a povahových testů, protože pouze zdravý pes s pevnými nervy se může stát spolehlivým pomocníkem člověka s postižením. Na závěr náročného speciálního výcvikového procesu, který trvá v průměru 6 až 9 měsíců, skládá každý psí student zkoušku před nezávislým rozhodčím a je připraven na nejdůležitější úkol – secvičení se svým novým pánem. To je ukončeno složením testu dle mezinárodních standardů, na kterém postižený se svým psem prokazují, že jsou již sehraným týmem. Po celý další pracovní život psích pomocníků poskytujeme jejich majitelům servis, poradenství a pomoc, a protože cítíme za předané psy odpovědnost a potřebujeme také zpětnou vazbu, jejich majitelé nám musí každý rok podávat zprávy o tom, jak pejsci pracují a také zprávy od veterinárního lékaře, zdali psí pomocník je zdravý, není zkrmený a je celkově v dobré kondici.
  • Přednáška etoložky MVDr. Hany Žertové:
    MVDr. Hana Žertová se narodila v roce 1955 v Plzni. Vystudovala Vysokou školu veterinární v Brně a v roce 1981 získala titul doktorka veterinárního lékařství. Pracovala jako redaktorka odborných časopisů Veterinářství, Veterinární klinika, Zvěrokruh, Zvířata a zdraví. Věnovala se veterinární praxi v ordinaci pro malá zvířata a od roku 1999 se zaměřuje výhradně na terapii poruch chování psů a koček. Provozuje etologickou poradnu v Brně a v Praze a za klienty vyjíždí po celé republice. V rozhlasových a televizních pořadech, v odborném i denním tisku, na seminářích, přednáškách a kurzech předává své zkušenosti kolegům, studentům i majitelům zvířat. Je autorkou knih Od štěněte ke psu, Od kotěte ke kočce a tří knížek z edice Babo, raď! – Když kočka ignoruje záchod, Když se pes třese strachy a Když pes šílí z ohňostroje.
  • Středisko výcviku vodicích psů – ukázky výcviku s přednáškami:
    Středisko výcviku vodicích psů již čtrnáct let vychovává a cvičí tyto pomocníky nevidomých lidí. Za tuto dobu předali 360 vodicích psů nevidomým lidem po celé České republice. Středisko je „internátní škola“, ve které mají průběžně kolem dvaceti psích studentů. Příprava jednoho vodicího psa trvá téměř dva roky, z toho průměrně 7 měsíců stráví pes pobytem ve škole. Hodně se během let změnilo v získávání co nejlepších psů pro výcvik. Od pokusů s různými plemeny psů, hledání co nejlepších jedinců pro výcvik, zkoušení různých cest výchovy a výcviku až po přebírání zkušeností ze zahraničí. Středisko výcviku vodicích psů je členem Mezinárodní federace vodicích psů, v pravidelných auditech ze strany mezinárodní federace musí osvědčovat kvalitu své činnosti. Zároveň také mají přístup k informacím a praktickým zkušenostem zahraničních kolegů. Zásadní pro výcvik psů pomocníků nevidomých lidí jsou povahové vlastnosti a zdraví cvičených psů.
  • Přednáška Vladimíry Tiché o rané socializaci psů:
    V kynologii zastávala různé funkce, od poradkyně chovu přes posuzování exteriéru psů až po tiskovou mluvčí Českomoravské kynologické unie. Dlouhodobě spolupracuje s Nadací na ochranu zvířat. Publikuje v kynologických časopisech a napsala knížku zaměřenou na chov psů – Malou školu pro začínající chovatele a spolu s manželem pak Atlas psů loveckých plemen. Velmi jí zajímá původ jednotlivých plemen a jeho dopad na současné soužití člověka a psa a také stále stoupající význam psa v oblasti sociální.

Jeden komentář u “FOR PETS 2012 – 2. ročník veletrhu chovatelských potřeb pro domácí zvířata”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..