Aromaterapie pro psy

aromaterapieAromaterapie je podpůrná léčba na přírodní bázi pomocí rostlinných silic. Aromaterapie významně ovlivňuje psychiku zvířat a navozuje stav klidu a pohody. Silice rostlin harmonizují nejen psychický stav zvířete ale i tělo. Jsou schopny mírnit zánětlivé procesy, působí i antibakteriálně. Jak provádět samotnou léčbu a aplikaci silic?

Oleje nejlépe aplikujeme pomocí masáže, kdy se léčivé silice dostávají přes pokožku do krevního řečiště. Můžeme ale použít i takzvanou inhalační metodu, kdy necháme pomocí páry silicemi provonět pokoj, kde pejsek odpočívá. Rostlinné silice proudí v těle několik hodin až dní a působí tak blahodárně jak na psí psychiku, tak na zdraví tělesné.

aroma oleje

Základní složkou silic je éterický olej, do kterého se přidávají různé výtažky z ovoce, květin a bylin, koření nebo různých výtažků z dřevin.

dog on grass 2 sxc.hu mattquddat

Kdy využít aromaterapii? Pokud je váš pejsek hyperaktivní, bázlivý, trpí stresem z různých zvuků, reaguje nepřiměřeně na své psí kamarády, nesnáší dobře jízdu autem, nesnáší samotu a nebo jen chcete aby pěkně voněl.

Napište nám jaké máte zkušenosti vy s aromaterapií.

Zdroj: vetcentrum.cz, wikipedia

Jeden komentář u “Aromaterapie pro psy”

  1. Dobrý den, mám malého pejska který má strach být doma sám. Projevuje se to vytím,štěkáním,kňouránim,škrábáním podlahy. Což vede k poškození tlapek. Kdyby jste mi poradila co by pomohlo byla bych moc vděčná
    Dodávám, že pejsek má doma dva dospělé psy, kteří jsou klidní.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..