Aromaterapie pro psy

aromaterapieAromaterapie je podpůrná léčba na přírodní bázi pomocí rostlinných silic. Aromaterapie významně ovlivňuje psychiku zvířat a navozuje stav klidu a pohody. Silice rostlin harmonizují nejen psychický stav zvířete ale i tělo. Jsou schopny mírnit zánětlivé procesy, působí i antibakteriálně. Jak provádět samotnou léčbu a aplikaci silic?

Oleje nejlépe aplikujeme pomocí masáže, kdy se léčivé silice dostávají přes pokožku do krevního řečiště. Můžeme ale použít i takzvanou inhalační metodu, kdy necháme pomocí páry silicemi provonět pokoj, kde pejsek odpočívá. Rostlinné silice proudí v těle několik hodin až dní a působí tak blahodárně jak na psí psychiku, tak na zdraví tělesné.

aroma oleje

Základní složkou silic je éterický olej, do kterého se přidávají různé výtažky z ovoce, květin a bylin, koření nebo různých výtažků z dřevin.

dog on grass 2 sxc.hu mattquddat

Kdy využít aromaterapii? Pokud je váš pejsek hyperaktivní, bázlivý, trpí stresem z různých zvuků, reaguje nepřiměřeně na své psí kamarády, nesnáší dobře jízdu autem, nesnáší samotu a nebo jen chcete aby pěkně voněl.

Napište nám jaké máte zkušenosti vy s aromaterapií.

Zdroj: vetcentrum.cz, wikipedia

Jeden komentář u “Aromaterapie pro psy”

  1. Dobrý den, mám malého pejska který má strach být doma sám. Projevuje se to vytím,štěkáním,kňouránim,škrábáním podlahy. Což vede k poškození tlapek. Kdyby jste mi poradila co by pomohlo byla bych moc vděčná
    Dodávám, že pejsek má doma dva dospělé psy, kteří jsou klidní.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..