Psí sporty 2. díl

létající pes - poor thing!! - photo by patita_rds, www.sxc.huMnoho majitelů psů se snaží svému psímu kamarádovi vytvořit co nejlepší životní podmínky, jako jsou měkoučký pelech a kvalitní potrava. Mezi ty méně důležité bohužel často patří i psychické vyžití, které ze psa dělá spokojené a vyrovnané zvíře. Páníčci chodí se svými pejsky na dlouhé procházky, do psích salónů a někteří na výcvikové hřiště. Ale jsou i majitelé, kterým tyto běžné činnosti nestačí – hlavně jejich psům a hledají zajímavější a náročnější zábavu pro sebe a své psí kamarády. Psích sportů je v dnešní době mnoho a každý si určitě z nepřeberné nabídky může vybrat právě ten vhodný pro svého psíka.
Как штукатурить по маякам

Dogdancing

neboli tanec se psem je zaměřen na provádění různých povelů v rytmu hudby. Této sportovní disciplíně se mohou věnovat všichni kdo mají chuť se svým čtyřnohým kamarádem něco aktivně dělat. Tanec se psem není omezen ani věkem ani plemenem psa. Stačí mít zdravého psa, mnoho elánu a někdy i trpělivosti :-). Psovod učí svého psa méně nebo více náročné povely a snaží se je skloubit do rytmu hudby. Pes se musí plně soustředit na pána 3 až 4 minuty při provádění celé sestavy. Jednotlivé cviky by na sebe měly plynule navazovat, proto by měl psovod celou sestavu dokonale ovládat a umět psa nenásilně navádět na provádění jednotlivých prvků. Na soutěžích je hodnoceno: 5 povinných cviků, choreografie, chuť psa „tančit“ a v neposlední řadě i kostým jak páníčka, tak i psa.

Tančit mohou jednotlivci nebo skupiny. Rozdělují se do různých kategorií:anglický kokršpaněl - spaniel portrait - photo by benedeki, www.sxc.hu

Povinné taneční prvky:

Máte nějaké zkušenosti s tímto psím sportem? Nebo dokonce slavíte se svým drahým kamarádem úspěchy z nějaké soutěže? Pochlubte se s nimi a napište nám o nich do komentářů pod článkem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..