Psí oblečky

Zima je v plném proudu a my potkáváme ve městech na procházkách naše psí kamarády oblečené do různých módních kreací :-). Psí móda dnes nezná hranic, setkáme se tedy klidně i s malým ratlíkem v zimní bundičce s pletenou čepičkou a někdy i bačkůrkami, nebo lze vidět elegantního dobrmana v teplém svetříku. Oblečky pro psy jsou v různých barvách i velikostech, mají moderní střihy a jsou vyrobeny z těch nejkvalitnějších materiálů. Je vhodné každého psa oblékat do psích bundiček a svetříků?
dekor-okno.ru

Než svému psovi koupíme nějaký ten obleček, měli bychom si položit několik otázek:

Jestliže máme psa bez srsti nebo s velmi krátkou srstí jakou mají mexický naháč, pinč a podobná psí plemena, je vhodné mu dopřát teplý svetřík nebo bundičku. Naproti tomu zlatý retrívr nebo německý ovčák takovou ochranu nepotřebují, ba naopak takové oblékání psa zbytečně zchoulostiví a ten pak může lehce onemocnět nachlazením horních cest dýchacích, tak jako člověk.psí oblečky - Chihuahua rat terrier mix - photo by charleeann, www.sxc.hu

Na krátkou dobu není potřeba oblékat žádného zdravého psa. Pokud jdeme pouze s odpadky, nebo jen na krátké venčení, může jít náš psí kamarád klidně naostro :-). Pokud však jdeme na delší procházku či rovnou do přírody, je vhodné psovi dopřát teplý přehoz přes hřbet, nebo třeba svetřík. V takovém případě se nemusíme stydět použít teplé oblečení třeba i pro dobrmana.

Je-li venku běžné zimní počasí, není nutné psa navlékat do několika vrstev oděvů, nezapomínejme, že je to pes a ten je na určité teplotní výkyvy zvyklý a přizpůsobený. V extrémních mrazech volíme raději krátké venčení, pro ochranu našeho psa není v mrazu vhodné chodit na dlouhé procházky. psí oblečky - black & white cocker/springer  - photo by ajmac, www.sxc.hu

Při rozhodování v čem jít na procházku musíme brát také v úvahu, kde máme psa celodenně ubytovaného. Pokud je s námi v bytě, bude snášet nižší venkovní teploty hůře než pes, kterého máme venku na zahradě v zatepleném kotci. S tím souvisí i vrstva podkožního tuku našeho psa, který ho před chladem lépe chrání. Pes který je celoročně venku si za pomocí vydatnější stravy ukládá tuk pod kůži podle počasí, kdežto pes žijící s námi v bytě tuto schopnost nemá tak dobře vyvinutou, protože tuk pro svou ochranu již mnoho generací nepotřebuje.

V případě starého nebo nemocného psa jsou psí svetříky a dečky velmi vhodné. Takový pes není tak odolný proti nepřízni počasí a je tedy na páníčkovi, aby mu dopřál teplíčko i v chladnějším nebo deštivém počasí.

Závěrem si řekněme, že bychom vždy měli zapojit rozum, všechny již výše zmíněné body posoudit společně a přihlédnout na aktuální zdravotní stav našeho psa. Nic se nemá přehánět.

U kterého psího návrháře oblékáte své psí společníky vy :-)? Napište nám o tom do komentářů pod článkem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..