pes4U.cz » TV Nova – Polepšovna mazlíčků – 7. díl – Akim

Doktorka vůbec neřešila postoj páníčků k možnému potkání se s jiným psem, ať již za plotem nebo volně se pohybujícím na procházce. Majitel svým chováním a řečí svého těla psa přímo vybízí k útoku na jiného psa. A když pes začne zuřivě štěkat, tak začne řvát také majitel. Úžasný pohled, jak jeden řve přes druhého. Že tím psa ještě víc utvrdí v tom, že je něco v nepořádku, paní doktorku pravděpodobně vůbec netrápí .

Akim byl také u veterináře, jelikož mu na boku hnisala pooperační jizva, kterou si Akim vykousal až do masa. Veterinář tvrdil, že jde o zanedbání pooperační péče ze strany majitelů, ale proč tedy majitelům nenabídl ochranný límec? Chápu že majitelé musí chodit do práce, spát a podobně, jen málokdo by asi zvládl psa hlídat 24 hodin denně, aby si nekousal do jizvy. Ochranný límec však psovi umožní to co potřebuje (jíst i pít), a naopak mu zabrání nechtěnému zasahování do postiženého místa.

Proč paní doktorka…?

brazilská fila štěně - zdroj - wikimedia.org

Sprejový obojek nepatří do rukou začátečníků – panička obojkem přímo kropila filu v poli, pes stejně nereagoval a následné pokusy o přivolání stejně zcela ignoroval. Majitel uměl sice výborně řvát, ale pochválit psa neuměl, jen tak mimochodem podaná pochvala se míjí účinkem. Uvázat psa u sloupku a nechat ho zuřivě štěkat na jiné psy také není řešení, doktorka k tomuto problému majitelům nic moc neporadila.

Paní doktorka možná umí poradit jak naučit psa základním povelům, ale problematické chování u psu nezvládá, pořád se jen směje a nedává jasne najevo majitelům problematických psů, že je jejich pes velký problém a nebezpečí.

Byla jsem postupy paní doktorky a jejími způsoby prezentace výchovy problematických psů divákům TV Nova docela rozhozená a majitelům bych jejich nebezpečného a nezvladatelného psa nejraději odebrala. Majitelé ohrožují nejen své nenarozené miminko, ale i ostatní psy a lidi, čímž dělají špatné jméno tomuto impozantnímu a krásnému plemeni.

AKPC_IDS += „1622,“;


AKPC_IDS += „1622,“;

Be Sociable, Share!

Stránky: 1 2

Odpovědi k “TV Nova – Polepšovna mazlíčků – 7. díl – Akim”
 1. Polepšovna mazlíčků napsal:

  Plánovitě jsem se na tento pořad nedívala, neboť jsem si dopředu myslela, že to k ničemu nebude. Bohužel jsem viděla konec posledního 13. tého dílu o jezevčíkovi a jeho blond paničce a byla jsem zvědavá, co tak strašného 9ti měsíční puberťák vyvádí, že ho musí dát po měsíci převýchovy pryč. Tak jsem si ten díl pustila na internetu a ještě dva další, protože jsem nevěřila vlastním očím. Paní doktorka je jistě fundovaná diagnostička, ovšem to další je děs. Jestli se někdo bude snažit podle těchto návodů převychovat svého psa, může se dožít zajímavých konců

 2. reakce na "polepšovnu" mazlíčků napsal:

  Po několika dílech polepšovny mazlíčků jsem se pořadu začala záměrně vyhýbat.Paní doktorka budí dojem spíše veterinářky,něž že by rozuměla chování pejsků.Tragicky si plete agresivitu se strachem,štěněčí rozjívenost s nezvladatelnostía výcvik(který by měl být vždy motivační)s deptáním a skoro až šikanou pejska,její rady a názory jsou příšerné(v jednom z dílů prohlásila že pusinkovat psa je ponižující pro páníčka) a jestli ne ona tak alespoň někdo jiný kdo za pořad zodpovídá by se měl zamyslet nad tím,že je spousta lidí,kteří se tou a onou “radou”i začnou řídit a potom už nebude jen nespokojený páníček že jeho pes neumí přivolání,které ho nikdo před tím ani pořádně neučil,ale bude tam i zdeptaný vyděšený zmatený a nervózní pejsek..

 3. brazilská fila Akim napsal:

  Jééééžiš marjá ! No tak každopádně si páníčci měli nejdříve zjistit jaké plemeno si pořizují! A paní doktorko, toto je problémové chování fily?Od kdy?Je to jen o tom že má oba páníčky jaksi v místech kterými vylučuje.Zřejmě si majitelé nezjistili nic o tomto plemeni, ani jeho geneticky vrozeným dispozicím tj. ostrost vůči cizím lidem ,hlídaní majetku a své smečky! Fila nepatří lidem kteří nemají na jejich výchovu, sama filu mám, vím o čem píšu ale aby mne neposlechla či nešla odvolat? Neexistuje! Nic méně nedivím se jak dopadl, spinkání v postýlce s páníčky, zaplácnutí díry po dítěti…rozmazlování každým coulem, všeho moc škodí a v tomto případě platí dvojnásob! Jsou jiné praktiky jak dát najevo lásku svému psovi!Psa bych jim okamžitě vzala, dobře vám tak že vás vláčí po zemi a musíte ho uvazovat kolem sloupu(čemuž se srdečně směji) jen toto zvíře jste si vychovali(tedy spíš nezvládli) tak si neste následky, ale proboha jen at to neodnese někdo kdo za nic nemůže ale jen vy sami, PS: jezevčík pro vás, byl tisickrát lepší volba, ten ostatním lidem či psům rozhodně nenapáchá tolik škody jako fila(síla stisku větší než tolik opěvovaný pitbul) prostě jim ho sebrat a umístit k lidem kteří vědí jak se k file chovat. Pán by si měl zvyšovat sebevědomí asi jiným způsobem protože vedle tohoto nezvladatelného psa vypadá spíš jako blbec.

  • Jarek napsal:

   Dobrý den,
   ne že bych chtěl majitele nezvládající své psy bránit, ale řekněme si upřímně, že jezevčík prostě ROZHODNĚ NENÍ pro mladé lidi “sexy“ rasa.

   Na to, abych chodil po ulici s bílým pudlem výstavního střihu, musím mít fakt velké sebevědomí :-), a znám i několik žen, které o pudlovi mluví ve smyslu “vždyť to ani není pes“ …

   Něco někomu odebírat násilím (aniž by porušil zákon) ponechme komunistům, a zkusme raději diskutovat konstruktivně o tom, jak dostat k mladým lidem pro ně atraktivního psa (ano, kterým se na ulici budou moci pochlubit), a kterého současně budou moci zvládnout (když ještě často nezvládají ani sami sebe :-().

 4.  
Zanechej komentář


Reklama: